Z jakich powodów warto przeczytać książkę E. L. James pt. “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana”?

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana” – premiera to książka, której premiera miała miejsce niedawno. W sieci pojawiły się już pierwsze zaopiniowania i ewentualne krytyki. Jak oceniana jest ostatnia część trylogii, której autorką mogła być E. L. James? Całe mnóstwo rzeczy może się tutaj okazać dla wielu czytelników zaskakującymi. Autorka celowo wprowadza w tym tomie dużo nowości.

Czego się dowiemy z tego tomu książki?

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana” to kolejna i ostatnia część miłosnych igraszek Anastasii i Christiana. W tej sytuacji panna Steele, w porównaniu z pierwszą częścią, stała się zuchwała, wręcz zdeprawowana. Kiedy jej kochanek pyta ją, dlaczego wciąż mu się opiera, odpowiada: “Musisz nauczyć się z tym żyć”. Kryzys nadchodzi. Ale to nie wszystko. W części pt. “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana” pojawi się wątek szantażu. Życie Anastazji będzie zagrożone. Ta para znajdzie się w śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć? Na końcu znajdziecie kilka intrygujących faktów na temat nowej części trylogii.

Co może nas tutaj zaskoczyć?

Wszystko wskazuje na to, że twórcy bardzo starali się sprostać oczekiwaniom widzów zarówno w kwestii dostępu do umysłu Christiana, jak i w obrazie luksusowego życia u boku 30-letniego milionera. Nie zawsze jednak oczekiwania te są spełniane. Jak podaje autorka, postacie starają się jak mogą, ale nie zawsze im się to udaje, co może być ogromnym wyzwaniem dla głównego bohatera.

Co się zmieni w nowym tomie?

Ana Steele otrzyma jeszcze więcej humoru oraz życia. Christian Grey jest tak nudny, że wydaje się, że autorka z rozmysłem dodaje mu sztywności, wypowiadając swoje problemy, jakby czytał z telepromptera. A co ze scenami seksu w tym tomie? Tutaj czytelnik może się okazać zbyt surowy w swojej ocenie. Jego zdaniem, sceny są sterylne i poważne, “jak noszenie gumowych rękawiczek i używanie płynu do balsamowania”. Oto kilka faktów, których możesz nie wiedzieć o tej nowej książce.

Pikantne sceny


W najnowszym tomie seks z całą pewnością nie będzie najważniejszy. Na pewno jednak znajdziemy tutaj wiele pikantnych i ostrych scen seksu pomiędzy dwójką głównych bohaterów, jak ma to miejsce w poprzednim tomie. Autorka popuszcza tutaj wodzę wyobraźni i spowoduje uczucie podniecenia u czytelnika, na co chyba wszyscy liczymy, sięgając po tego rodzaju literaturę.