Książka E. L. James pt. “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana”. Podstawowe fakty

Po raz kolejny zobaczymy świat “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana“, tym razem oczami Christiana (https://www.taniaksiazka.pl/wyzwolony-nowe-oblicze-greya-oczami-christiana-e-l-james-p-1527519.html). W tym tomie spojrzymy na to z perspektywy Christiana Graya. Ta historia miłosna zafascynowała miliony czytelniczek na całym świecie.

W jakiej sytuacji znajduje się główny bohater?

Christian Grey kontroluje wszystko, żyje w zorganizowanym świecie i narzuca sobie i innym wielką dyscyplinę. Jego życie było pozbawione emocji, dopóki Anastasia Steele, kobieta z rozczochranymi brązowymi włosami i długimi nogami, nie przyszła do jego biura. Próbował o niej zapomnieć, ale to tylko pogłębiło jego uczucia, którym nie mógł zrozumieć ani się oprzeć. Sama Ana jest nieśmiała i marzy, i wydaje się, że nie zauważyła, że za wspaniałymi dziećmi biznesu i stylem życia właścicieli luksusowych apartamentów stoi zimne i zranione serce Christiana.

Co jeszcze się w tej odsłonie wydarzy?

Czy związek z Anną może pomóc Christianowi przezwyciężyć koszmary z dzieciństwa, które wciąż go prześladują? Czy jego mroczne pożądanie seksualne, ciągła dominacja i wstręt do samego siebie sprawią, że Ana poczuje się przerażona i zniszczy kruchą nadzieję, którą tylko ona może mu dać? Chociaż pozornie kontrowersyjna i sadystyczna trylogia Christiana Graya nie ma nic wspólnego z rewolucją seksualną i podobne wrażenie możemy odnieść, kiedy czytamy książkę pt. “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana“. Wprawdzie po premierze każdego tej książki sklepy z pornograficznymi gadżetami przeżywają oblężenie, ale okazuje się, że historia dwójki słynnych kochanków to zaskakująco konserwatywna historia.

Nowa twarz Greya, czyli co tu okaże się dla nas ciekawego?

Sama informacja o książce pt. “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana” różni się od dwóch pierwszych części miłosnej przygody Anastasii i Christiana, podejmujących temat seksu w dość powściągliwy sposób. Otrzymujemy nie napięcie pożądania, ale serię uroczych kadrów ze ślubu lub miesiąca po ślubie zadurzonej pary, dowiadujemy się też, że nowożeńcy niedługo będą mieli dziecko. Oś fabularna najnowszej części sagi obraca się wokół małżeństwa i rodzicielstwa widzianej z perspektywy. Bo tytuł “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya oczami Christiana” to nie tyle portret “niegrzecznej” kochanki i miłośnika BDSM, ile pączkujący wizerunek modelowego męża i ojca, a wydaje się to szczególnie istotne dla sensu całej trylogii. Tak, Grey gigant biznesu z wielkim honorem i miłością.